Пешевски и Самак денеска на средба со претставници на белгиската компанија Ван Хол

Денеска Вицепремиерот за економски прашања, во придружба на министерот за привлекување на странски инвестиции Веле Самак ќе ја посетат Технолошко-индустриската развојна зона Скопје 1 во Бунарџик.

Таму ќе имаат работна средба со претставниците на белгиската компанија Ван Хол. 

19.03.2014 - 09:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега