Време: Топол и сончев ден, идеален за прошетка

Денеска не очекува сончево и топло време, проратено со слаб ветер кој ќе дува од западен и југозападен правец. 

Температурата во утринските часови ќе се движи од нула до седум, а дневната од 18 до 24 степени. 

Во главниот град не очекува слично време, со утринска температура до четир и дневна до 22 степени.

Следува период на претежно сончево и топло време. Умерен северен ветер и благ пад на температурата се очекува во четврток и ќе се движи во интервалот од 16 до 21 степен.

 
18.03.2014 - 09:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега