Крадец од Скопје се збогати за 3.000 евра и 170.000 денари

Во селото Црешево скопско, засега непознат сторител со подесен клуч ја отворил влезната врата и влегол во куќата сопственост на 57-годишниот Д.П. и извршил тешка кражба.

Крадецот однел 3.000 евра, околу 170.000 денари и разновиден златен накит.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

 

 

04.03.2014 - 12:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега