Докторите си ја отворија душата: Плачеме додека ја пееме песната на Кристина

Бендот на Кристина Ковач, Доктори, кои денеска треба да пејат песна од својата менторка, велат дека плачат додека ја пејат песната бидејќи е премногу емотивна.

Доктори денеска ќе се престават со "Да те волим", која ја напиша токму Кристина.

- Таа песна е премногу емотивна и ме потсетува на мојата прва љубов. Затоа и пуштив солза додека ја пеевме, открива Урош.

Бендот вели дека е задоволен со песната бидејќи е најубавата и најемотивна балада.

04.03.2014 - 10:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега