Го натовариле возилото со челик и тргнале на пат - Албанци фатени на Свети Наум

Двајца Албанци од Подградец се обиделе да прошверцуваат челични елементи со својот автомобил.

Се работи за двајца Албанци на возраст од 35 и 36 години кои биле фатени со 225 килограми челични елементи вредни 41.512 денари, на граничниот премин Свети Наум.

За делото ќе си зарботат соодветна кривична.

21.02.2014 - 13:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега