Штип: И дошол на гости и ја силувал нејзината малолетната ќерка

Радовишанец отишол на гости во куќата на свои пријатели од Штип и им приредил вистински кошмар.

Според податоците од полицијата, се работи за 21-годишниот Ш.Ј. кој во семејната куќа на 29-годишната Б.С. од Штип ја силувал нејзината малолетна ќерка, која е на возраст од 12 години.

Радовишанецот си заработи притвор во траење од триесет дена.

21.02.2014 - 13:16
Фото: 
сител

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега