Конечно: Откриена вакцина која го уништува ракот!

Австриски тим научници смислил пилула и вакцина против рак која го спречува ширењето на метастазата во телото. Имунолошкиот систем ќе може со полна пареа да произведе клетки убијци на тешката болест и да ја уништи.

Според податоците, истражувањата покажале дека со помош на пилулата ќе се создадат убијците на ракот во телото, но има еден протеин кој за жал го кочи процесот.

Метастазата на ракот настанува така што тој патува преку крвта и се одвојува, сошто се формираат секундарни тумори. Токму метастазата е причина за смртта на илјадници луѓе од рак.

21.02.2014 - 12:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега