Викенд диета: За два дена изгубете 2-3 килограми

Додека сте дома и немате обврска, посветете малку внимание на себе, и за само два-три дена ослабете 2-3 килограми.

Се работи за викенд диета која др препорачува на лица кои немаат здравствени проблеми. Диетата почнете ја во сабота наутро и задолжително завршете ја во недела навечер. Со нејзина помош многу лесно ќе дојдете до рамен стомак.

Сабота: За појадок нискокалоричен јогурт и овошје, за ручек риба која ќе ја зачините со лимон и маслиново масло, зелена салата и двопек. За вечера, нискокалоричен јогурт и обарени тиквички.

Недела: Една чаша чај од нане без шеќер, двопек. За ручек, барема боранија зачинета со лимон и за вечера 250 грама овошје, освен банани, двопек, зелена салата и чај без шеќер.

За само 2-3 дена ќе дојдете до рамен стомак.

21.02.2014 - 11:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега