Претседателот на Стопанската комора ќе ги посети „Саса“ и „Бучим“

Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески и дел од членовите на Управниот одбор на Kомората денеска ќе ги посетат рудниците „Саса“ во Македонска Каменица и „Бучим“ во Радовиш.

Какo што соопшти СКМ, целта на посетата е поддршка на извозните компании.

 

21.02.2014 - 10:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега