Харис Чато: Македонките најмногу пораки ми пишуваат

14- годишниот Харис Чато кој во вторникот го напушти музичкото шоу Икс Фактор за српскиот Курир вели дека многу ми е жал што го напушти шоуто но сеапк убаво му е чуството што станал многу популарен.

Еве што одговори младиот Харис на паршањето какви пораки добива од обожавателите.

 Секакви, но најмногу пораки на Фејсбук ми пристигаат од девоjчињата од Македонија. Постојано добивам стотици пораки од македониките во кои  ме молат да им одговорам.“

20.02.2014 - 19:01

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега