ВИДЕО: Ова е емотивниот спот на Тајзи за трагично загинатиот другар

Македонскиот рапер Тајзи го снимаше спотот за песната „Чувај ни го Боже“ која ја напишал за својот трагично загинат другар од детството Игор Ѓ. Овој спот се снимаше во Куманово кај стадионот на ФК Карпош во кој Игор  има играно и на градските гробишта во Куманово, каде сега тој почива.

Погледнете го новиот емотивен спот на Тајзи за неговито загинат другар.

20.02.2014 - 18:22

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега