ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Демонстрантите во Киев изрешетани со снајпер

 

На социјалните мрежи се појави видео со вознемирувачка содржина на кое се гледа како поголем број демонстранти кои се движат само со штитови се погодени од снајпер.

Протесtите во Киев деновиве ескалираа. Траат три месеци, а од вчера до денес има преку 28 убиени лица и преку 500 кои побарале лекарска помош.

20.02.2014 - 14:37

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега