Груевски денеска на средба со Венизелос

 

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со Евангелос Венизелос, заменик претседател на Владата и министер за надворешни работи на Република Грција и претседавач со Советот за општи работи на Европската Унија.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија.

20.02.2014 - 13:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега