Фејсбук го купува „WhatsApp"

Социјалната мрежа Фејсбук склучи договор за преземање на компанијата „Whatsapp“ за околу 16 милијарди долари.

Од оваа сума, 4 милијарди долари ќе бидат исплатени во готово, а останатите во акции.

„ Whatsapp“ е една од најпопуларните апликации за испраќање бесплатни пораки преку Интернет.Достапна е на сите оперативни системи и за разлика од останатите програми не прикажува реклами при користењето.

20.02.2014 - 08:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега