Експеримент: Пет лица една недела без Интернет - еве како се снајдоа (ВИДЕО)

Агенцијата Mother London направи еден забавен експеримент. Пет лица прифатија цела недела да бидат без Интернет, иако претходно секојдневно користеле Интернет и седеле на социјалните мрежи.

Учесниците цела недела не смееле да користат телефон, Твитер, Фејсбук...иако на повеќето од нив интернетот им е потребен за работа, па затоа овој експеримет е и вистински предизвик.

Погледнете како се снајдоа овие Интернет зависници без Интернет.

10.02.2014 - 10:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега