Пајакот викендов направи „парче" низ Скопје

Во текот на изминатиот викенд, пајакот повторно направи „парче" во Скопје. Изминатите три дена биле отстранети 125 возила кои го попречувале нормалното одвивање на сообраќајот.

Инаку, викендов се случиле вкупно 24 сообраќајни незгоди во Скопје. 66 возачи пијани летале на лиците, 26 возачи кои не ги почитувале светлосните сообраќајни знаци на крстосница, 126 возачи не го почитувале ограничувањето на брзината.

За денеска нема најавено вонредни настани со што се очекува сообраќајот да се одвива тековно и според постоечката сообраќајна регулатива. 

10.02.2014 - 09:18
Фото: 
Кајгана

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега