Младата Виолета веќе нема да краде - скопската полиција конечно ја смести во Идризово

Скопската полиција во петокот ја уапсила 33 годишната прилепчанка Виолета Д., која се барала за издржување на затворска казна од 6 години и 6 месеци.

Прилепчанката била осудена на 6,5 години затвор, откако извршила тешка кражба и украла автомобил. Виолета е спроведена во затворот Идризово.

09.02.2014 - 12:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега