Училишни униформи за учениците од Аердором

Учениците од основните училишта во општина Аеродром ќе носат училишни униформи.

Деталите за воведувањето на униформите, ќе ги изнесе градоначалникот на општина Аеродром Ивица Коневски на денешната прес-конференција. На прес-конференцијата ќе присуствува и министерот за образование и наука Спиро Ристовски.

06.02.2014 - 10:58
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега