Еве како некои луѓе јадат бесплатно цела година!

Еден Кинез се досетил на несекојдневна идеја благодарениа на која во текот на цела година се хранел за без пати. Имено секој ден овој човек се хранев во фенси бар, во еден кинески ресторан. Тој поседувал авионска карта за прва класа која никогаш не ја искористил освен за јадење и пиење. Кога ќе завршел со јадењето, тој се враќал на шалтер и барал замена за истата за следниот или некој нареден ден. Се разбира службениците му давале друга авионска карта, по што лукавиот Кинез се вратил дома и утредента повторно доаѓал на бесплатен фантастичен оброк. Така правел секој ден се додека службениците не се посомневале кога картата ја сменил повеќе од 300 пати во една година. 

Го службениците се посомневале, генијалецот едноставно ја откажал картата!

 

28.01.2014 - 17:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега