ФОТО: Сте го виделе ли овој скопјанец - семејството го бара веќе 2 дена

75 годишен изнемоштен старец исчезнал во населба Ченто. Мирослав Стефановски излегол од дома на 23 јануари во попладневните часови и од тогаш му се губи секакаква трага.

Старецот е облечен во тегет блуза носи темни пантолони и собни папучи. Лицето е  склеротично и болно од астма и веќе три дена не ја прима соодветната терапија.  Семејството бара помош од граѓаните доколку го забележат веднаш да се јават на 076 660 917 или да пријават во најблиската полициска станица. 

25.01.2014 - 21:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега