Сонце и 11 степени - уживајте во денот

Времето во Македонија денеска  ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлините ќе биде магливо особено претпладне, а во текот на денот видливоста постепено ќе се зголемува.

Температурата ќе се движи од шест до 11 степени.

Во Скопје слично време, со температура до седум степени.

02.01.2014 - 09:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега