Се скарале па му забодел нож во лице - крвава тепачка во Охрид

26 годишниот охриѓанец С.Н. со нож го избодел својот сограѓанин, 35годишниот З.Ј.

СПоред МВР, инцидентот се случил утрово околу 6 часот на крстосницата на улиците „Јане Сандански“ и „Ванчо Питошевски“ во Охрид. По претходна расправија, С.Н. се збеснал и со нож го забодел З.Ј. во лицето.

На З.Ј. му е укажана лекарска помош во Медицински центар Охрид., С.Н. е приведен и се работи на целосно расчистување на случајот.

 

01.01.2014 - 15:48

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега