Насилни момчиња правеле хаос низ улиците на Скопје

Група млади момчиња предизвикале инцидент на улицата „Адолф Цибровски“ во Скопје.

Според информациите од полицијата, инцидентот се случил околу полноќ, кога група млади момчиња фрлале со шишиња и се тепале. Повреди заработил 40 годишниот Д.В., откако се степал со 15 годишниот А.Ф.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

 

01.01.2014 - 15:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега