Што се случува со времето - и денеска неверојатно високи температури

Времето ќе биде сончево со мала облачност и претежно тивко. По одделни котлини ќе има појава на магла која околу пладне и попладне ќе слабее по интензитет.

Температурата од осум до 14 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и температура до девет степени.

29.12.2013 - 10:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега