Се пролеа крв во скопско средно училиште

17 годишен ученник бил крвнички претепан во дворот на средното училиште АСУЦ „Боро Петрушевски. Според информациите од полицијата, инцидентот се случил во четврокот наутро околу 9:10 часот.

По преземени мерки и активности, полицијата го утврдила идентитетот на напаѓачот. Станува збор за 16 годишниот Б.Б. од скопско Арачиново. Од МВР најавуваат соодветна пријава.

 

28.12.2013 - 12:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега