Радост за девојките: Бали бег е слободен!

Турскиот актер Бурак Озчивит кој е кај нас познат како  Бали бег Малкочоглу од серијата „Величенствениот“ раскина со вереницата Чејлан Капу затоа што таа тајно се гледала со друг.

-На почетокот на двегодишната врска имаа проблеми затоа што Чејлан беше љубоморна на неговата популарност и обожавателките што го прогонуваа. Потоа се сменија работите и тие многу се оддалечија затоа што Чејлан постојано излегуваше- изјавуват  пријатели на поранешната двојка.

Да се потсетиме дека семејството на Чејлан не го сакало Бали Бег бидејќи тој израснал во сиромашно семесјтво кој пред да стане познат актер работел како пекар.

 

27.12.2013 - 15:36

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега