„Стравувам за неговиот живот“ - Јован Вранишковски во тешка здравствена состојба

Зоран Вранишковски е во тешка здравствена состојба. Неговата мајка им се пожалила на медиумите во Србија дека стравува за здравјето на својот син.

 

„Шеќерот му е превисок, има вода во колената. Во истрагата не му даваа лекови. Ниту лекар. Тие денови, му го нарушија здравјето“, вели за Вечерње новости мајката на расчинетиот владика, Галена Вранишковска.

Зоран Вранишковски е осуден на две ипол години затвор откако обвинителствто докажа дека проневерил 250 илјади евра во времето кога беше владика на МПЦ

27.12.2013 - 13:53

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега