Летонија станува 18-та членка во Еврозоната

Летонија од 1 јануари 2014 година влегува во Еврозоната, со што станува 18-та членка во групата.

Балтичката држава има нешто повеќе од два милиона жители.

За потсетување, Летонија влезе во Европската унија и НАТО пред десет години.

 

27.12.2013 - 11:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега