Битолчанец фатен како точи алкохол на малолетници

Битолчанец си заработи кривична пријава бидејќи дозволил да се точи алкохол на малолетници.

Се работи за Ѓ.В. од Битола кој е управител на угостителски објект „Амнезија“ каде при контрола биле затекнати поголем број малолетни лица кои биле послужени и конзумирале алкохол.

27.12.2013 - 12:21
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега