Пирани изгризале 70 луѓе кои се капеле во реката Парана

На една од најпопуларните плажи на реката Парана во Аргентинајато агресивни пирани изгризале 70 луѓе кои се капеле во реката.

Меѓу повредените имало и 20 мали деца, а на еден човек му бил и ампутиран прстот на раката. Речиси сите луѓе повредите ги добиле по нозете.

 Ова е прв случај на напад на цело јато пирани, и тоа на место полно со луѓе.

27.12.2013 - 11:20

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега