ФОТО: Вака се сака Вардар!

Македонскиот ракометен клуб Вардар, каде и да настапи постојано е следен од своте верни фанови. Еден од нив е и Драган Атанасовски, кој живее во Швајцарија во градот Локарно. Атанасовски го бодреше од срце својот клуб за време на мечот против Вакер Тун во Швајцарија и Барселона во Шпанија. Атанасовски најави дека ќе го следи и мечот во Париз против ПСЖ.  

Браво за Атанасовски, кој е вистински пример за сите Македонци, и покажува како се сака и се следи својот клуб. Го очекуваме во Париз.

ФОТО: РК.Вардар

23.12.2013 - 10:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега