ВИДЕО: Ова забивање на Перо Антиќ беше прогласено за потег на финалето во Евролига

Нашиот репрезентативен центар финалниот дуел во Лондон во рамките на Евролигата во кој Олимпијакос славеше со 100-88 го заврши со 10 поени и 6 скока.  Перо имаше одлични поени а неговото забивање е прогласено за најдобро во финалето.

 

 

 

најчитано сега