Подгответе се за будење на минус 9

Времето во Македонија претпладне ќе биде ведро и постудено, а преку денот сончево со умерена облачност во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус три, а дневната од пет до 11 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до минус седум и со дневна до осум степени.

И во наредните денови ќе се задржи стабилно и суво време, со ниски утрински температури и со благ пораст на дневните.

12.12.2013 - 00:08

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега