ВИДЕО: Божиќна песна изведена од 4 момци на едно пијано

 

Виртуозна музичка група која на специфичен начин со само едно пијано, ја преработија  божиќната песна  „Angels we heard on high“. Слушнете како звучи.

06.12.2013 - 11:20

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега