Дачиќ: Ќе се кандидирам за претседател!

 

Српскиот премиер ивица Дачиќ изјавил дека планира во 2017 година  да се кандидира за претседател.

„Сигурно ќе се кандидирам доколу сеуште ќе бидам во политика. Бев трет на претседателските избори, рекол Дачиќ. 

05.12.2013 - 15:42
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега