Папата во младоста работел како обезбедување!

 

Ако некогаш сте се запрашале што работел Папата Франсис пред да биде Папа, тогаш одговорот на вашето прашање е дека работел верувале или не како обезбедување.

Папата си ја отвори душата и раскажа за својата младост, па меѓу другото спомена и дека првата професија која ја имал била чувар во еден ноќен клуб во родната Аргентина .

Ова е прв пат Папата да прозбори за својата младост и своето минато во јавноста.

04.12.2013 - 15:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега