„Слобода на вероисповед" - дебата за состојбата и предизвиците на верската дискриминација

Во организација на Македонскиот центар за меѓународна соработка денеска во Скопје ќе се одржи дебата на тема „Слобода на вероисповед – Состојбата и предизвиците на верската дискриминација“ со цел да се презентира моменталната состојба во Македонија, европските искуства и практиките со справување со верската дискриминација.

Дебатата е дел од проектот „Од норма до пракса за еднаквост“, поддржан финансиски од Европската унија, преку програмата Прогрес (2007-2013).

29.11.2013 - 09:56

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега