Албанскиот министер за енергетија во посета на Македонија

 

Министерот за економија Ваљон Сарачини денеска ќе се сретне со министерот за енергетика и индустрија на Република Албанија Дамиан Гјикнури, кој е во посета на Македонија.

На средбата, како што е најавено, ќе се дискутира за соработка во областа на енергетиката, индустријата, но и за актуелните и идни инвестициски проекти кои можат да придонесат за подобрувањето на економските односи помеѓу двете држави.

27.11.2013 - 10:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега