Подгответе се за студ: Од утре снег и температури под нулата

о Македонија денеска ќе преовладува облачно и врнежливо време, додека од утре врнежите ќе преминуваат кон снег особено во западните и северните делови на земјава. 

На повисоките места ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен северен ветер., информираат од УХМР.

Температурите во наредните неколку денови ќе се спуштат под нулата. Во среда утринските температури ќе се движат од - 5 до 0, дневната 0 до 5 степени, додека во четврток утрински температури од -9 до -2, дневна до 7 степени.

Дефинитивно треба да се подготвиме за студ!

25.11.2013 - 15:19
Фото: 
новини.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега