Србија нема да учествува на Евросонг

И Србија нема да има свој претставник на најгледаниот фестивал во Европа одлучи, Одборот на радио и телевизија Србија.

- Континуираното учество на Србија на Евросонг е прекинато поради финансиски причини, односно трошоците неопходни за учество и организирањето на заминување на делегација на Евровизија, се наведува во соопштението од РТС.

25.11.2013 - 11:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега