ФОТО: Питачат за да помогнат на другите! - нема да им верувате на очите

Овие лица иако навидум изгледаат како обични питачи кои застанале во трговски центар, се се само не тоа. Верувале или не, тие со себе носат транспаренти на кои пишува дека питачат за да соберат пари и да им го купат она што им е потребно на оние луѓе кои немаат услови за живот.Се работи за членови на хуманитарна организација кои на овој начин сакаат да ја подигнат свеста кај граѓаните да помагаат на оние кои се во потешка ситуација од нив.

25.11.2013 - 10:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега