Принцот Чарлс утре заминува во пензија

Британскиот принц Чарлс утре полни 65 години со што официјално ќе замине во пензија.

Улогата на престолонаследник, засега со најдолгиот стаж на чекање, Чарлс ја има од 1952 година, кога имал само три години. 

Инаку, принцот својата пензија ќе ја донира на една хуманитарна организација која им помага на повозрасните луѓе.

13.11.2013 - 16:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега