Згасна животот на актерот кој го смееше цел Балкан

Во неделата згасна животот на познатиот актер Драгомир Чумиќ. 

Тој е познат по  комичните улоги во филмовите „Радио Вихор ја повикува Анџелија“ од 1977 година, а поновите генерации го паметат по филмовите каков што беше „Кога ќе пораснем ќе бидам кенгур“.

Последните години играше во телевизиските серии „Шеширот на професорот Коста Вујовиќ“, „Воена академија“, „Ранетиот орел“ и др.

12.11.2013 - 16:08

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега