Новак: Јелена ја сакам со цело срце, но ми беше потребна храброст да ја запросам

 

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој наскоро ќе се ожени со својата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ, признава дека ни многубројните натпреаври, и настап пред 20.000 луѓе не било толку возбудливо  колку чуството кога ќе решиш да ја запросиш и ќе го изговориш прашањето: „Ќе се омажиш ли за мене“.

- Морав да ја соберам целата храброст, за да ја запросам Јелена. Прашував многу луѓе кои го имаа ова поминато какво е чуството, и што можам да очекувам, но сите ми одговорија „ кога ќе ја запросиш ќедознаеш какво е чуството“. Чуството е неверојатно. Целиот живот играм пред многу луѓе, сум се борел за многу бројни награди и тоа сум го доживувал со голема возбуда и многу адренали, но кога ја запросив Јелена никогаш толку слично чуство не сум доживеал во мојот живот. Навистина сум среќеншто сега сме верени и дека наскоро ќе се венчаме„“- рекол Ноле

08.11.2013 - 16:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега