Сончев и топол вторник

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Во утринските  и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 26 степени.

 

29.10.2013 - 08:05

најчитано сега