Ванда Икарди постојано активна на социјалните мрежи, а често знае да ги изненади своите 5 -6 милиони следбеници на „Инстаграм“ со својата голотија, а така беше и на последните фотографии.

Имено таа се фотграфираше во црвено боди од чипка и ја покажа тетоважарта на интимно место.

 За многумина познавачи на фудбалот, Ванда Нара е главниот виновник за драмата која се случи во Интер откако на нејзиниот сопруг, фудбалерот Мауро Икарди кого таа го претставува како негов агент, му беше одземена капитентската лента.