Италијанска кошаркарка призна дека повеќе заработува како модел- обожува да се фотографира целосно гола

Една од најпознатите кошаркарки на светот, Италијанката Валентина Вињали, кога не игра, обожува да позира целосно гола. Таа честопати објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи.

Неколку пати признала дека повеќе заработува како модел отколку како спортистка, а 28-годишната членка на клубот “U.S.D. Athena Basket Roma” позирала дури и за “Плејбој”. 

 
 
 
View this post on Instagram

@angelodemarchisphoto

A post shared by VALENTINA VIGNALI (@valentinavignali) on Jan 20, 2020 at 5:59am PST

 
 
 
View this post on Instagram

Ben oltre le idee di giusto e sbagliato c’è un campo. Ti aspetterò laggiù.

A post shared by VALENTINA VIGNALI (@valentinavignali) on Nov 12, 2019 at 3:50am PST

 
 
 
View this post on Instagram

All these bitchez in my pocket

A post shared by VALENTINA VIGNALI (@valentinavignali) on Sep 4, 2019 at 4:47am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.02.2020 - 15:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега