Стомакот ќе спадне без диета: Јадете ја оваа мешавина три дена и ќе ослабете 6 килограми

ѓ

Салатата која ќе ви ја покажеме, ќе ви помогне да ги исчистите цревата  и ќе ја оддржите нормална Ph вредноста во желудникот. Што значи дека добро ќе делува на вашиот дигестивен систем.

Намирниците кои ја сочинуваат оваа салата, се богати со влакна, минерали и пектин, кои ќе помогнат за оддржување на цревната флора.

Потреби состојки:

- Маслиново масло

- Лимунов сок

- Репка

- Зелка

- Морков

Припрема:

Зелката, морковот и репката изрендајте ја и помешајте ја во длабок сад. Можете да додате и малку целер. оставете да отстои за да се ослободи сок, а потоа додадете лимунов сок. Салатата не ја солете.

Оваа салата ќе даде позитивни резултати, а вие не заборавајте дека и покрај конзумирањето на оваа салата, треба да јадете здрави намирници и да пиете многу вода.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.07.2019 - 21:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега