Овој чај ги топи камењата во бубрези и ги уништува малигните ќелии

Една од најздравите намирници на светот е ѓумбир, а нејзините лековити својства се големи, меѓу кои се намалување на воспаленија, подобрување на иунитетот и подобрување на метаболизмот.

Оавен тоа ѓумбирот има способност да ја зголеми циркулацијата во телото и го отстранува поголемото ниво на антоксиданти и ги отсранува воспалениејата и инфекциите.

Состојки:

Кокосово млеко

1/4 лажичка куркума

1/4 лажичка ѓумбир

Подхотовка:

Во зовриена вода додадете го ѓумбирот и куркумата, намалете ја темпетатурата и оставете да се вари на тивок оган 7 до 10 минути. Додадете го кокосовото млеко и процедете го чајот во чаша .

Можете да додадете малку мед за вкус, наздравје!

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.05.2019 - 21:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега