Лош здив, прекумерно потење и други телесни мириси укажуваат дека можеби сте болни- моќен напиток за зајакнување на имунитетот

Лугето имаат добро развиен осет за мирис, а истражување покажа дека луѓе кои се пред разболување или веќе болни испуштаат поинаков телесен мирис од обично.

Имено за време на борба со болест, имунолошиот систем работи интензивно во борба против болеста, а често поради тоа луѓето имаат лош зди, смрдлива урина и пот.

Докажано е дека животните, посебно кучињата баш поради таа причина може да намирисаат кога нивниот сопственик е болен.

Па затоа ако забележите нешто слично реагирајте на време за да го зајакнете имунитетот направете го овој моќен напиток.

1 чешне лук

половина лажичка куркума

1 лажичка изрендан ѓумбир

1 шоња цеден сок од портокал

половина цеден лимон

Подготовка:

Исецкајте го лукот ситно, а потоа додадете ги останатите состојки.Се изматете во блендер и ставете го во стаклено шише.

Три дена по ред пијте по едена чапа од сокот во денот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.05.2019 - 22:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега